همه آهنگ ها

10 داستان عجیب و غریب سوپرمن

در طی تمام سال‌هایی که سوپرمن در صنعت کمیک بوک فعال بوده است، داستان‌های زیادی این شخصیت را به عنوان نماد حقیقت و عدالت به تصویر کشیده‌اند. چنین داستان‌هایی کمک کردند تا محبوبیت مرد پولادین رو به رشد باشد و ویژگی‌های مهم این شخصیت نیز به تصویر کشیده شوند. اما تمام داستان‌های مربوط به او این طور نیستند؛ برخی از داستان‌ها فقط خیلی معمولی‌اند ولی در این مطلب به سراغ داستان های عجیب سوپرمن می‌رویم.

در حالی که مرد پولادین در ماجراهای کمیک بوکی خود تجربه پیروزی، چالش و تراژدی‌های زیادی را دارد اما برخی از داستان های سوپرمن کاملاً عجیب و غریب هستند. فقط نگاه کردن به تصاویر این ماجراها خبر از غیرمعمولی بودن آن‌ها می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:پنج سوال بی جواب درباره سه‌گانه شوالیه تاریکیمسئله بروس وین
پنج سوال بی جواب درباره سه‌گانه شوالیه تاریکی

حالا در این مطلب قصد داریم به سراغ 10 مورد از این داستان های عجیب سوپرمن برویم. پس همراه ما باشید.


10. یک داستان از دو کال ال

کاور شماره 137 کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)کاور شماره 137 کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

در شماره 137 کمیک Superman (انتشار در ماه می سال 1960)، کال ال متوجه یک فضایی از جنس انرژی می‌شود که از خود او کپی شده است و در جای دیگری از کره زمین زندگی می‌کند. والدین این ابر فرزند به جای این که او را به عنوان نیرویی خیّر تربیت کنند، به او آموزش می‌دهند تا چطور یک مجرم حرفه‌ای شود که بعدها نام سوپر منس (Super-Menace) را به خود می‌گیرد.

پس از چندین تلاش ناموفق برای بد نام کردن سوپرمن به خاطر دخالت در نقشه‌هایش، سرانجام این داپلگنگر زندگی مجرمانه را کنار می‌گذارد. این داستان اما در نهایت ریتکان شده و کلاً محو می‌شود. جای تعجبی هم ندارد، چرا که این روایت عجیب هیچ تأثیر مثبت و خاطره‌انگیزی روی آرک شخصیتی مرد پولادین ندارد.

مطلب پیشنهادی:کدام یک از اعضای جاستیس لیگ می‌تواند یک تایتان را شکست دهد؟برای حل کردن مشکل تایتان‌ها به سراغ جاستیس لیگ برویم؟
کدام یک از اعضای جاستیس لیگ می‌تواند یک تایتان را شکست دهد؟

9. بتمن به دلیل جادوگری محاکمه می‌شود

کاور شماره 186 کمیک World's Finest Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)کاور شماره 186 کمیک World’s Finest Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

با داستان‌هایی مثل این، جای تعجب ندارد که بتمن بعدها وقت و بی‌وقت بخواهد تا سوپرمن را له و لورده کند. این ماجرا در شماره 186 کمیک World’s Finest Comics (انتشار در ماه آگوست سال 1969) روایت می‌شود. سوپرمن و بتمن به زمان جنگ انقلاب آمریکا سفر می‌کنند تا پرده از یک راز بردارند.

سوپرمن در این زمان بتمن را متهم به جادوگری می‌کند. سپس مرد پولادین ریاست جلسه محاکمه شوالیه تاریکی را برعهده می‌گیرد، نمی‌گذارد تا بنجامین فرانکلین جان او را نجات دهد و پس از آن به بتمن می‌گوید که خودش متوجه شود چرا محکوم به مرگ می‌شود.


خرید گردنبند طلا طرح سوپرمن

2. یک اژدهای کریپتونی لباس‌های سوپرمن را می‌سوزاند

کاور شماره 142 کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)کاور شماره 142 کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

شماره 142 کمیک Superman (انتشار در ماه ژانویه سال 1961) جزو عجیب‌ترین داستان‌هایی است که تجربه خواهید کرد. در این شماره شاهد یک داستان هستیم که در آن کریپتو د سوپر داگ (Krypto the Super-Dog) سعی دارد تا کاری کند که مرد پولادین از لوئیس لین درخواست ازدواج کند. اما یک ماجرای دیگر در همین شماره وجود دارد که روی دست داستان قبلی زده است.

در داستان The Flame-Dragon from Krypton، همان طور که از نامش مشخص است، یک اژدهای آتش‌زا سر می‌رسد تا نویسندگان به کمکش کاری کنند هویت واقعی کلارک کنت برای لوئیس مشخص شود.

مطلب پیشنهادی:10 انیمه که بر اساس کمیک‌های DC ساخته شده‌اندشخصیت‌های کمیک‌های غربی به شکل آثار شرقی
10 انیمه که بر اساس کمیک‌های DC ساخته شده‌اند

پس از این که این اژدهای کریپتونی لباس‌های عادی کلارک کنت را سوزانه می‌سوزاند، لباس‌های ابرقهرمانی او در برابر لوئیس لین مشخص می‌شود. اما این ماجرا پیچیده‌تر از این حرف‌هاست چرا که مرد پولادین با درخواست کمک از بتمن و سوپرگرل، می‌خواهد یک جوری این قضیه را جمع کند.

بتمن و سوپرگرل در نقش یک دکتر و پرستار ظاهر می‌شوند و به لوئیس می‌گویند که کلارک صرفاً دچار سوختگی‌های کوچک و سطحی شده. لوئیس هم که نمی‌خواهد چیزی را که به چشم دیده باور کند، این دروغ را قبول می‌کند آن هم بدون هیچ دلیلی منطقی.

1. مراقب کریتونایت قرمز باشید

کاور شماره 283 کمیک Action Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)کاور شماره 283 کمیک Action Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

شماره 283 کمیک Action Comics (انتشار در ماه دسامبر سال 1961) با سنگ کریپتونایت قرمز از جاده به خاکی می‌زند. کریپتونایت قرمز نوعی از کریپتونایت است که ویژگی‌های متفاوتی نسبت به کریپتونایت سبز شناخته شده دارد.

مطلب پیشنهادی:10 آسیب‌دیدگی شدید بتمن که از آن‌ها جان سالم به در برده استخفاش جان سخت
10 آسیب‌دیدگی شدید بتمن که از آن‌ها جان سالم به در برده است

دو فضایی ناشناس یک مجسمه شبیه به سوپرمن از جنس کریپونایت قرمز می‌سازند اما سوپرمن متوجه می‌شود که این عنصر به نوعی یک چراغ جادوست که باعث می‌شود آرزوهایش به حقیقت بپیوندند. برای همین آرزوی واقعی بودن شرلوک هولمز را می‌کند تا روی حل کردن این معما کار کنند.


(1) 10 نسخه عجیب و غریب از سوپرمن در دنیای کمیک
28022018 در این مقاله به معرفی 10 نسخه واقعا عجیب و غریب از روی سوپرمن میپردازیم. 10- سوپرمن رد سان Red Son Superman


(2) چند داستانک عجیب و غریب زهرا بیت سیاح
چند داستانک عجیب و غریب. دندانهایش را در آورد و گذاشت روی میز. کاسهاش را بلند کرد و غذای میکس شده را سر کشید. دندانها توی دهانش لق میخوردند. با دهانش میزان نبود. وقتی آدم مال مرده را کش می


(3) سریال سوپرمن و لوئیس - فصل 1 قسمت 10 - 2021
22062021 خلاصه داستان سریال سوپرمن و لوئیس - فصل 1 قسمت 10. با شروع رفتارهای عجیب و غریب کایل، لانا به سراغ لوئیس و کلارک می رود و جاناتان هم سفره دلش را برای جردن باز می کند.


(4) ایدهی فراموش شدهی ضد سوپرمن در The Suicide Squad 3
برای انجام این کار دو نقشه وجود خواهد داشت اولین راه این است که سوپرمن را به کلی منفی کرده و ضد مردم زمین نشان دهند، به نحوی که ناگهان او متوجه موضوع خاصی میشود و سپس تصمیم میگیرد تا در مقابل تیم قهرمانان و همچنین جوخه انتحاری ایستادگی کند.


(5) 10 دفعه ای که کمیک بوک ها آینده را پیشگویی کردند
24032021 زمین لرزه های بزرگ ژاپن، خاموشی بزرگ شهر نیویورک در سال 1977، مرگ دایانا، شاهدخت ولز، انفجار فضاپیمای چلنجر، افشاگری های اسنودن، حمله به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی مارول، حمله به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی دی سی، حمله به پرل هاربر، National Comics ،دیوار دونالد


(6) 10 سریال ابرقهرمانی برتر در حال پخش از بدترین تا بهترین
10. سوپرمن و لوئیس Superman Lois کارگردان لی تولاند کریگر بازیگران تایلر هوچلین، الیزابت تالوک، جردن الساس امتیاز راتن تومیتوز 87 از 100 پخش در سی دابلیو تعداد فصل پخش شده 1


(7) 10 اتفاق عجیب که در سری بازی Metal Gear Solid رخ داد
سری بازی Metal Gear Solid شاهد رخ دادن اتفاقات بسیار عجیب و غریبی در تاریخ 33 ساله خود بوده است. در این مطلب به 10 مورد از عجیب و غریبترین اتفاقات این مجموعه اشاره شده است. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا